اخبار تازه :
رادیو اینترنتی کورعباسلو


دیدار با یار


روز دوشنبه 8 تیر 1394 به همراه تعدادی از اعضا هیئت مدیره سایت به دیدار استاد رجب ابراهیمی(فرهاد) رفتیم، حال عمومی استاد خوب بود اما بسیار نحیف و بی حوصله بودند.
این دیدار کوتاه ما را به این فکر فرو برد که ما چه انسانهای ناسپاسی هستیم...
اعضا هیئت مدیره سایت رسمی کورعباسلو برای استاد عزیز(فرهاد ابراهیمی) آرزوی سلامتی می کنند.


استاد فرهاد ابراهیمی | ارسال نظر: 0 |  نسخه مناسب برای چاپ

چهارشنبه 10 تير 1394 - 16:04:57


روستای زیبایی کورعباسلو(کوراباز) دوشنبه 18 خرداد 1394


عکس از ییلاق یولیتصاویر | ارسال نظر: 0 |  نسخه مناسب برای چاپ

سه شنبه 19 خرداد 1394 - 19:22:11


نبرد با افسردگی


نبرد با افسردگی
وقتی فرد افسرده وارد اجتماع می شود به اعتقاد خدابخشی کولایی، فردی که در خانواده اش دچار مشکلی بوده، با ایجاد فاصله جغرافیایی نمی تواند این مشکلات را حل کند؛ اگر مشکلات لاینحل باشند، به قاره دیگری هم سفر کنید، این مشکلات، همچنان با شما هستند.
مثل این که برای همیشه، آرام و قرار را از او گرفته بودند. احساس خلأ می‌کرد، نمی‌توانست یکجا بنشیند، زیر پایش یکهو خالی شده بود، از همه فرار می‌کرد، حرف نمی‌زد یا خیلی کم و در مواقع ضروری. وزنش کم شده بود، همه می‌گفتند. کم‌خواب شده بود، قرص که می‌خورد، همه روز را می‌خوابید. دلشوره‌ای در دلش به پا بود که همه از آن بی‌خبر بودند... .

افسردگی می تواند واکنشی غریزی به شرایط پیش آمده باشد. برای نمونه وقتی یکی از نزدیکان فرد فوت می کند، دچار ضرر مالی می شود، درگیر پروسه طلاق و جدایی می شود و بسیاری حوادث نظیر آن، واکنشی به واقعه نشان می دهد که در حیطه افسردگی واکنشی جای می گیرد، اما افسردگی می تواند مزمن هم باشد یعنی ممکن است از دوره نوجوانی شروع شود که این نوع از افسردگی علائم و دوره های بهبود خاص خود را دارد.

آناهیتا خدابخشی کولایی، مشاور خانواده و مدرس دانشگاه می گوید؛ زمانی می توان یک اختلال را افسردگی نامید که علائم آن حدود شش ماه به صورت مداوم وجود داشته باشد که این با حالت غم معمولی که گاه افراد دچار آن می شوند، متفاوت است.

وقتی مرد، افسرده است
خدابخشی کولایی معتقد است، افراد یک خانواده می توانند در بروز افسردگی بر یکدیگر، تاثیرگذار باشند، اگر پدر خانواده افسرده باشد برای مثال، درگیر مشکلات زندگی مثل مشکلات اقتصادی، فردی یا شخصی شده باشد یا فردی کمال طلب بوده که به آرزوهای خود نرسیده باشد، طبیعی است که بر همسر و فرزندان خود تاثیر داشته باشد. به این دلیل که افراد افسرده از نظر بیان احساسات و برقراری رابطه جنسی با همسر خود دچار ضعف می شوند، افرادی هم که با آنها زندگی می کنند با مشکلاتی مواجه می شوند؛ ممکن است در همسر فرد افسرده، این احساس ایجاد شود که او هر کاری انجام می دهد، مورد قبول و رضایت همسرش نیست و پس از این که هیچ یک از کارهایی که برای جلب توجه همسر خود انجام می دهد، دیده نمی شود، فرآیندی را در پیش می گیرد که به بافت خانواده ضربه خواهد زد.

پرخاشگری، غُرزدن، تشنج و درگیری لفظی و فیزیکی ازجمله واکنش هایی است که از سوی هر دو طرف دیده می شود. پس از مدتی همسر مرد افسرده، دست از آراستگی و توجه به خود برمی دارد و علائم افسردگی در او نیز دیده می شود، او احساس گناهی پیدا می کند که چرا من هر کاری انجام می دهم نمی توانم همسرم را خوشحال کنم و به دنبال پیداکردن مشکل در وجود خود، مدام خود را کنکاش و شماتت می کند.

زن، افسرده می شود
خدابخشی کولایی می گوید: اگر در یک خانواده، زن افسرده باشد، طبیعتا میل و رغبت او برای عمل جنسی کاهش پیدا می کند، توجه به خود و رسیدگی به ظاهر در او بتدریج کاسته می شود، بشدت، افزایش یا کاهش وزن پیدا می کند و در واقع، خود را فراموش می کند. ممکن است اوقات طولانی از روز را در خواب بگذراند و از رسیدگی به وظایف و فرزندان خود بازماند. او رغبتی برای انجام وظایف همسری و مادری اش ندارد. در این گونه موارد، مرد اغلب پرخاشگر می شود و از راه های مختلف به همسر خود فشار وارد می کند.

فرزندان افسرده
علائم افسردگی والدین، بشدت روی فرزندان هم اثر می گذارد. خدابخشی کولایی معتقد است، فرزندان بدون این که متوجه باشند، الگوهای رشدی و شخصیتی را از والدین خود کسب می کنند. خانواده هایی که پرخاشگری و تنش در آنها روز به روز، بیشتر می شود، فاقد الگوی نرمال برای شکل گیری شخصیت هستند و به این دلیل است که افراد، به الگوهای معیوب روی می آورند.

از نظر او، افرادی که والدین افسرده، همیشه نگران و مضطرب دارند، الگوهای ارتباطی شان هم محدود می شود، کمتر دوست پیدا می کنند و در سطح می مانند و به این دلیل که وظایف والدین در قبال آنها انجام نمی شود، آنها از طریق کوشش و خطا رشد می کنند. از سوی دیگر در رشد عاطفی، احساسی و اجتماعی این افراد تاخیر ایجاد می شود، به این دلیل که این افراد در محیطی رشد کرده اند که میان افراد خانواده، گسست عاطفی وجود داشته است. گاه ممکن است در حالی که همه افراد خانواده به لحاظ هیجانی، عصبی هستند، هر کدام به انزوای خود بروند.

برای درمان چه باید کرد؟
این مشاور خانواده معتقد است، برای درمان خانواده، نکته مهم این است که ببینیم افراد به چه شکل عمل می کنند؟ آیا دلیل افسردگی، محیط خانواده، نگرانی ها و واکنش به اتفاقاتی است که در خانواده رخ داده یا دلایل طولانی مدت تری دارد؟ او به خانواده به عنوان یک سیستم نگاه می کند، نه شخصی که دچار افسردگی شده است. به این دلیل که اگر یک فرد افسرده برای درمان اقدام کند، زمانی که همان شرایط و فضایی که باعث افسردگی او شده است، وجود داشته باشد، افسردگی او باز خواهد گشت. بنابراین نمی توان با درمان فردی، مساله خانواده را حل کرد. خدابخشی کولایی تاکید می کند باید دید فرد افسرده در چه چرخه ای از خانواده قرار دارد؟ برای نمونه، خانواده ای که والدین سالمند یا میانسال دارد، به تبع تغییرات فیزیولوژیکی والدین مثل یائسگی زن و افسردگی که او ممکن است داشته باشد، دچار نوع خاصی از افسردگی خواهد شد. زنی که به تبع افسردگی همسرش، افسرده شده، اگر الگوهای تعاملش را تغییر دهد به این معنا که علائم ناراحت کننده را کمتر انجام دهد، به کل خانواده کمک خواهد کرد.

این مدرس دانشگاه، جدا از این که تغییر را به نوبه خود استرس آور می داند، معتقد است، سن افراد که بالا می رود، مقاومت در برابر تغییر هم بیشتر می شود، اما این گفته کاملا صحیح نیست فردی که سنش بالا رفته، به هیچ وجه تغییر نمی کند. ممکن است تغییر در این افراد به اندازه افراد جوانتر نباشد، اما می توانند سازگاری پیدا کنند البته نباید انتظار داشته باشیم بدون تغییر در فرزندان، والدین، تغییر داشته باشند؛ این تاثیر متقابل است.

وقتی فرد افسرده وارد اجتماع می شود به اعتقاد خدابخشی کولایی، فردی که در خانواده اش دچار مشکلی بوده، با ایجاد فاصله جغرافیایی نمی تواند این مشکلات را حل کند؛ اگر مشکلات لاینحل باشند، به قاره دیگری هم سفر کنید، این مشکلات، همچنان با شما هستند.

از نظر او، افسردگی ای که فرد با خود از محیط خانواده، به اجتماع حمل می کند، با در نقشی که در اجتماع دارد نیز تاثیرگذار خواهد بود. فردی که در یک خانواده پرتشنج که اعضای آن همه علائم افسردگی را دارند، رشد می کند، با پیش زمینه ای از مشکلات روحی وارد اجتماع می شود. چنین فردی در مقابل آسیب های اجتماعی شکننده تر و آسیب پذیرتر است، در صورتی که اگر ساختار خانواده از استحکام بیشتر برخوردار بود و تعاملات بهتری در محیط خانواده شکل گرفته بود، برخورد با مسائل و مشکلات زندگی اجتماعی هم شکل دیگری به خود می گرفت

[ارسال شده توسط همتعلی معزز]


پندها | ارسال نظر: 0 |  نسخه مناسب برای چاپ

چهارشنبه 6 خرداد 1394 - 06:15:41


دانلود مستند زیبایی آیریلیق Ayrılıq


آیریلیق یکی از ترانه‌های فولکلور و عامیانه آذربایجان به شمار می‌آید.

رجب ابراهیمی (فرهاد) شاعر اردبیلی آن را در ۱۳۳۵ خورشیدی سرود و استاد علی سلیمی آهنگ سازی آنها را انجام داد و خانم وارتوش (همسر استاد سلیمی) از رادیو تبریز ان را اجرا کرد.

ترانه آیریلیق با اجرای رشید بهبودف شهرت جهانی پیدا کرد و بعدها لطف یار ایمانوف و داریوش بزرگمرد موسیقی ایران زمین (به صورت تک آهنگ) آن را اجرا کردند.جهت دانلود روی لینک زیر کلیک کنید:


http://free.mailbigfile.com/6f39f34144924da26b95ad09e949c537/listFiles.php


ویدئوها | ارسال نظر: 1 |  نسخه مناسب برای چاپ

جمعه 1 خرداد 1394 - 10:36:23


25 اردیبهشت روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی گرامی باد


حکیم ابوالقاسم فردوسی توسی (زادهٔ ۳۱۹ خورشیدی، ۳۲۹ هجری قمری - درگذشتهٔ پیش از ۳۹۷ خورشیدی، ۴۱۱ هجری قمری در توس خراسان)، سخن‌سرای نامی ایران و سرایندهٔ شاهنامه حماسهٔ ملی ایران است. فردوسی را بزرگ‌ترین سرایندهٔ پارسی‌گو دانسته‌اند.

25 اردیبهشت روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی گرامی باد


جهان سر به سر زیر دست ِ منستهنر نزد ایرانیان است و بـــسندادند شـیر ژیان را بکــسهمه یکدلانند یـزدان شناسبـه نیکـی ندارنـد از بـد هـراسدریغ است ایـران که ویـران شــودکنام پلنگان و شیران شــودچـو ایـران نباشد تن من مـبـاددر این بوم و بر زنده یک تن مبادهمـه روی یکسر بجـنگ آوریــمجــهان بر بـداندیـش تنـگ آوریمهمه سربسر تن به کشتن دهیمبـه از آنکه کشـور به دشمن دهـیمچنین گفت موبد که مرد بنامبـه از زنـده دشمـن بر او شاد کاماگر کُشــت خواهــد تو را روزگــارچــه نیکــو تر از مـرگ در کـــار زار


شعر و ادب پارسی | ارسال نظر: 0 |  نسخه مناسب برای چاپ

شنبه 26 ارديبهشت 1394 - 16:29:14


کواباز(کورعباسلو) جمعه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۴، عکاس آقای محمد علی اسکندرنژاد


کواباز(کورعباسلو) جمعه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۴، عکاس آقای محمد علی اسکندرنژادمطالب سایت | ارسال نظر: 0 |  نسخه مناسب برای چاپ

شنبه 26 ارديبهشت 1394 - 13:30:28


ییلاق کوراباز(کورعباسلو) کلعکلی یوردو - سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴، عکاس آقای بهروز پناهی


ییلاق کوراباز(کورعباسلو) کلعکلی یوردو - سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴، عکاس آقای بهروز پناهیمطالب سایت | ارسال نظر: 0 |  نسخه مناسب برای چاپ

پنجشنبه 24 ارديبهشت 1394 - 19:23:33


کورعباسلو(کوراباز) دوشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ - عکاس آقای بهروز پناهی


کورعباسلو(کوراباز) دوشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ - عکاس آقای بهروز پناهی
با تشکر فراوان از آقایان بهروز پناهی و علی خسروی، بابت ارسال عکس ها به سایت کورعباسلو

تصاویر | ارسال نظر: 0 |  نسخه مناسب برای چاپ

دوشنبه 14 ارديبهشت 1394 - 13:58:02


عکسهای از کورعباسلو خرداد 1392 (خانم پریسا خدایاری)


عکسهای از کورعباسلو(خرداد 1392)تصاویر | ارسال نظر: 0 |  نسخه مناسب برای چاپ

جمعه 21 فروردين 1394 - 08:29:34


ویدئو زیبا با نام باهار گلیب(بهار آمد) همتعلی معزز
[ ادامه مطلب ... ]


ویدئوها | ارسال نظر: 0 |  نسخه مناسب برای چاپ

چهارشنبه 27 اسفند 1393 - 06:42:10


برو به صفحه       >>