اخبار تازه :
27 شهریور مصادف است با روز گرامیداشت شعر و ادب پارسی


سید محمدحسین بهجت تبریزی (زاده ۱۲۸۵ - درگذشته ۱۳۶۷) متخلص به شهریار (پیش از آن بهجت) شاعر ایرانی اهل آذربایجان بود که به زبان‌های ترکی آذربایجانی و فارسی شعر سروده است. وی در تبریز به‌دنیا آمد و بنا به وصیتش در مقبرةالشعرای همین شهر به خاک سپرده شد. در ایران روز درگذشت این شاعر معاصر را «روز شعر و ادب فارسی» نام‌گذاری کرده‌اند.مهم‌ترین اثر شهریار منظومه حیدربابایه سلام (سلام به حیدربابا) است که از شاهکارهای ادبیات ترکی آذربایجانی به‌شمار می‌رود و شاعر در آن از اصالت و زیبایی‌های روستا یاد کرده‌است. این مجموعه در میان اشعار مدرن قرار گرفته و به بیش از ۸۰ زبان زندهٔ دنیا ترجمه شده است.

شهریار در سرودن انواع گونه‌های شعر فارسی - مانند قصیده، مثنوی، غزل، قطعه، رباعی و شعر نیمایی- نیز تبحر داشته‌است. از جمله غزل‌های معروف او می‌توان به «علی ای همای رحمت» و «آمدی جانم به قربانت» اشاره کرد. شهریار نسبت به علی بن ابی‌طالب ارادتی ویژه داشت و همچنین شیفتگی بسیاری نسبت به حافظ داشته‌است.
شعر و ادب پارسی | ارسال نظر: 0 |  نسخه مناسب برای چاپ

چهارشنبه 26 شهريور 1393 - 20:56:33


ویدئوی آذری
ویدئو و فیلم | ارسال نظر: 0 |  نسخه مناسب برای چاپ

سه شنبه 25 شهريور 1393 - 19:29:47


ویدئوی آذری
ویدئو و فیلم | ارسال نظر: 0 |  نسخه مناسب برای چاپ

دوشنبه 24 شهريور 1393 - 17:04:50


افت محسوس دما در اردبیل


اداره ‌کل هواشناسی استان اردبیل خبر داد
افت محسوس دما در اردبیل

با کاهش و تعدیل دمای هوا در روزهای اخیر، شهر اردبیل سیمای فصل پاییز را به خود گرفت.به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، بر اساس اعلام صبح امروز هواشناسی استان اردبیل ،دمای هوا که به شکل محسوس افت کرده و صبح امروز خنکای تابستان جای خود را به سرمای زودرس پاییزی داد کاملاً در شهر اردبیل محسوس بود به طوری که بسیاری از گردشگران و مسافران که در چادرها و برخی از بوستان‌های سرعین و اردبیل اقامت گزیده بودند رخت سفر بسته و به مناطق گرمسیر مراجعت کردند.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان اردبیل ناپایداری‌های جوی به ویژه هوای بسیار خنک در اردبیل در روزهای آینده به دلیل ورود یک سامانه بارشی ادامه پیدا می‌کند تا در برخی از ساعات ریزش خفیف و پراکنده باران را شاهد باشیم.

اردبیل در نیمه اول امسال با کم بارش ایام تاریخی خود روبه‌رو بوده به طوری که اکثر منابع آب این استان با بروز پدیده خشکسالی و کاهش بارندگی‌ها به حداقل رسیده و دست مردم این شهر رو به آسمان باز بود تا باران رحمت الهی آغاز به باریدن کند.


استان اردبیل | ارسال نظر: 0 |  نسخه مناسب برای چاپ

دوشنبه 24 شهريور 1393 - 06:02:02


پروژه جاده سرچم ناقص اجرا شده است


استاندار اردبیل:
پروژه جاده سرچم ناقص اجرا شده استاستاندار اردبیل گفت: جاده اردبیل ـ سرچم پروژه خوبی بوده اما ناقص اجرا شده و در وضعیت کنونی تنها سردرد آن نصیب ما شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مجید خدابخش صبح امروز در جلسه کمیسیون ایمنی راه‌ها در اردبیل اظهار کرد:‌ کاهش تلفات و تصادفات اقدام خوبی بوده که در یک سال گذشته به ویژه در پنج ماهه امسال با همکاری و همراهی خوب پلیس راه و نیروهای امدادرسان انجام شده و قطعاً نتایج آن مفید به فایده خواهد بود.

وی گفت: برای ما تعداد تصادفات مهم است نه اینکه بخواهیم روی کشته‌ها و تعداد آن مانور دهیم چرا که در معیار کشوری نیز بر کاهش تصادفات تاکید می‌کنند تا ضریب ایمنی در این زمینه ارتقا یافته و افزایش پیدا کند.

رئیس کمیسیون ایمنی راه‌ها به برخی از ایرادات و اشکالات و راه‌ها و مسیرهای ارتباطی و ضرورت اصلاح نقاط حادثه‌خیز به عنوان یک اولویت اشاره کرد و افزود: جاده اردبیل ـ سرچم هر چند پروژه خوبی بود که اجرا شد ولی ناقص اجرا شدن آن امروز سردردی برای همه ما شده است در حالی که در دنیا از احداث راه‌ها از مدل لوپ استفاده می‌کنند تا جاده‌سازی در مناطق کوهستانی به شکل هوایی انجام شده و از شدت تصادفات کاسته شود.

خدابخش ایمن‌سازی جاده‌ها را امری ضروری و حیاتی خواند و بیان کرد: در ایمن‌سازی باید به رغم کمبود اعتبارات به نحوی برنامه‌ریزی و اقدام شود تا کاهش تصادفات را همراه با سهولت تردد‌ها شاهد باشیم.

این مسئول تکمیل زیر‌گذر حکیم‌قشلاقی و اجرای تونل‌ها و پارکینگ‌ها را در جاده‌های مختلف و عملیاتی شدن حفاظ در کنار‌گذر پل‌ها و کانال‌ها را یادآور شد و گفت: بخشی از این کارها را باید به سرعت انجام دهیم تا قبل از فصل زمستان ایمنی راه‌ها و تردد در آنها تقویت شود.

استاندار اردبیل موضوع آموزش را به ویژه برای رانندگان و راکبان موتور‌سیکلت یادآور شد و تاکید کرد:‌ بر اساس آمارهای ارائه شده 40 هزار موتور‌سیکلت فاقد پلاک در حال تردد و فعالیت هستند که در کنار ساماندهی آنها باید آموزش راکبان و جلوگیری از برخی حوادث ناگوار در دستور کار باشد و پلیس نیز تلاش کند تا برخوردها سلبی نبوده و بیشتر به سمت ارشادی پیش برود.

خدابخش ادامه داد: ما نمی‌توانیم یک شبه ذهن مردم را در اعمال قوانین و مقررات جدید تغییر دهیم همانطوری که رئیس پلیس راهور اخیراً اعلام کرد که به رغم جرایمی که از بابت تخلف در گردش به راست رانندگان به ثبت رسیده مورد بخشودگی قرار گرفته و از آبان ماه قرار است این مقررات جدید را اجرایی کنند که این خود رفتار ارشادی پلیس را نشان می‌دهد.

وی حفظ شان و ابهت پلیس را در برخورد با برخی تخلفات و جرایم و پیشروتر از آن موضوع ارشاد و راهنمایی را یادآور شد و عنوان کرد: قرار نیست همه تخلفات با جریمه کردن اصلاح شود چرا که گاه با یک اقدام فرهنگی و ارشادی اصلاح رفتار انجام شده و تخلفات کاهش پیدا می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، رئیس شورای حمل و نقل و ترافیک استان در پایان سخنان خود ضرورت توجه به ضوابط و قوانین و مقررات و همچنین ایمن‌سازی محورهای مواصلاتی را ضروری اعلام کرد و افزود: ما به صورت ماهانه این جلسات را برگزار می‌کنیم تا موارد مختلف مورد رصد و پیگیری قرار گیرد.استان اردبیل | ارسال نظر: 0 |  نسخه مناسب برای چاپ

پنجشنبه 20 شهريور 1393 - 17:17:13


با علی پرمهر هنرمند موسیقی ایرانی و آذری آشنا شویم(پاشا صادقی پور)


مختصری از سوابق هنری علی پرمهر هنرمند موسیقی(متولد روستای پرمهر بخش موران گرمی)همکاری با خواننده های مطرح پاپ نظیر محسن چاووشی (اولیت تراک آلبوم ژاکت) فرزاد فرزین(هفتمین تراک آلبوم شانس) حمید عسگری (کما 3 و ...
مدیر اجرایی ده ها آلبوم سنتی وپاپ
عضو خانۀ موسیقی تهران
آهنگسازی و اجرای آلبوم ترکی (یاغیش آلتیندا) که تا چند ماه آینده تقدیم هموطنان عزیز به ویژه آذربایجانی ها خواهد شد
همکاری با صدا وسیمای تهران در زمینۀ نوشتن تیتراژ سریال (شب شیشه ای و ...)
فراگیری موسیقی ایرانی(آواز) نزد اساتید کشور آقای نوربخش وخانم هنگامه اخوان به مدت 10 سال


چند آهنگ از این هترمند:

دانلود:[/b][/size]
دانــــــــــــــــــــلــــــــــــــــــود1

دانلود:[/b][/size]
دانــــــــــــــــــــلــــــــــــــــــود2

دانلود:[/b][/size]
دانــــــــــــــــــــلــــــــــــــــــود3


صدا و آوا | ارسال نظر: 0 |  نسخه مناسب برای چاپ

سه شنبه 18 شهريور 1393 - 10:52:48


پدرو مادر هستند


بزرگ شديم و فهميديم كه دارو آبميوه نبود!

بزرگ شديم و فهميديم بابابزرگ ديگر هيچگاه باز نخواهد گشت، آنطور كه مادر گفته بود!

بزرگ شديم و فهميديم چيزهايی ترسناك تر از تاريكی هم هست...

بزرگ شديم...
به اندازه ای كه فهميديم پشت هر خنده ی مادر هزار گريه بود!
و پشت هر قدرت پدر يك بيماری نهفته...

بزرگ شديم و يافتيم كه مشكلاتمون ديگر در حد يك شكلات، يك لباس يا كيف نيست...

و اين كه ديگر دستهايمان را برای عبور از جاده نخواهند گرفت و يا حتی برای عبور از پيج و خم های زندگی!!!

بزرگ شديم و فهميديم كه اين تنها ما نبوديم كه بزرگ شديم، بلكه والدين ماهم همراه با ما بزرگ شده اند و چيزی نمانده كه بروند!
و يا هم اكنون رفته اند...

خيلي بزرگ شديم وقتی فهميديم سخت گيري مادر عشق بود
غضبش عشق بود
و تنبيه اش عشق...

خيلی بزرگ شديم وقتی فهميديم پشت لبخند پدر خميدگی قامت اوست!

عجيب دنيايی ست
و عجيب تر از دنيا چيست و چه كوتاه ست عمر


معذرت ميخواهم فيثاغورس!
پدر سخت ترين معادلات ست!

معذرت ميخواهم نيوتن!
راز جاذبه، مادر است!

معذرت ميخواهم أديسون!
اولين چراغهای زندگی ما، پدرو مادر هستند...
[ارسال شده توسط لیلا]


پندها و نصیحت ها | ارسال نظر: 0 |  نسخه مناسب برای چاپ

دوشنبه 17 شهريور 1393 - 19:28:02


دانلود آهنگ آذری شماره 6


این آهنگ کاریست از علی پور مهر(ارسال شده توسط پاشا صادقی پور)قطعه با نام Evdan

دانلود:

دانــــــــــــــــــــلــــــــــــــــــود


صدا و آوا | ارسال نظر: 0 |  نسخه مناسب برای چاپ

يكشنبه 16 شهريور 1393 - 20:43:04


ولادت امام رضا (ع)


سالروز ولادت امام رضا (ع) را خدمت بازدیدکنندگان عزیز تبریک می گوییم.مطالب سایت | ارسال نظر: 0 |  نسخه مناسب برای چاپ

شنبه 15 شهريور 1393 - 20:56:21


ویدئو موزیک آذری از Sexavet Memmedov
مطالب سایت | ارسال نظر: 0 |  نسخه مناسب برای چاپ

جمعه 14 شهريور 1393 - 20:39:24


برو به صفحه       >>